Saçlarınızın Karakterinizi Ele Verdiğini Biliyor Muydunuz?

  • Konbuyu başlatan Sanem
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 6:15

Sanem

Forumhanem
6 Ocak 2023
2,571
710
113

Saç Renginizi Değiştirmeden Önce Bir Daha Düşünün! Saçlarınızın Karakterinizi Ele Verdiğini Biliyor muydunuz?​Doğal saç renginiz aslında kişiliğiniz ve karakteriniz hakkında bazı ipuçlarını barındırıyor. Bu ilk başta size biraz garip gelebilir. Fakat Avustralya'daki Queensland Üniversitesi Psikoloji Bölümünün yaptığı bir araştırma, aynı saç rengine sahip insanların benzer özellikler taşıdığını ortaya çıkarmış! Sarışın, kumral veya kızıl, siyah, kestane, titian saç renklerinin hangi kişilik özelliklere sahip olduklarını merak ediyorsanız gelin, size saçların sırlarından bahsedelim! Belki doğal saç renginizi korumayı ya da farklı renge boyatmayı düşünebilirsiniz, ne dersiniz?

Sarı saçlılar: Bakımlı, havalı ve çekici​

Sarı saçlılar: Bakımlı, havalı ve çekici


Eğer sarışınsanız bu, oldukça iradeli bir yapıya sahip olduğunuz anlamına geliyor. Sarı, ne istediğini bilenlerin rengi! Dışa dönük bir yapınız var. Fakat insanlarla kolayca anlaşmanıza rağmen kendiniz gibi sarışınlarla muhtemelen pek iyi anlaşamıyorsunuz. Gelişime açıksınız ve her ortama kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Manevi yönünüz, ağrı ve sancı eşiğiniz diğer insanlara göre bir hayli yüksek. Amaçlarınızın peşinden gidersiniz. Genellikle bakımlı, havalı ve seksi bir izlenim yaratırsınız. Sarı saç aynı zamanda gençliği, itaati ve saflığı da temsil ediyor.

Siyah saçlılar: Kendinden emin​

Siyah saçlılar: Kendinden emin


Siyahın dünyada en yaygın olan saç rengi olduğunu daha önce duydunuz mu? Siyah saçlıysanız kendinizden emin ve son derece özel birisiniz. Siyah saçlı insanların genellikle ağır hareket eden bir yapıları olur. Nereden geldiğiniz ve nereye gideceğiniz konusunda çok fazla kafa yorarsınız. Özel zevklere sahipsinizdir ve neyi sevdiğinizi de çok iyi bilirsiniz. Sevdiğiniz ve beğendiğiniz şeylere çok bağlanırsınız ve alışkanlıklarınızdan kolay kolay vazgeçemezsiniz. Doğuştan lider bir yapıya sahipsiniz. Zor kararlar almak konusunda oldukça iyisiniz. Zor durumlarla baş etme konusunda epeyce başarılısınız.

Kumral saçlılar: Güvenilirliğin adresi!​

Kumral saçlılar: Güvenilirliğin adresi!


Eğer kumral saçlarınız varsa muhtemelen çok güvenilir bir kişisiniz. Kumral olmanız, son derece hoşgörülü, sıcakkanlı, kibar, ağırbaşlı ve anlayışlı olduğunuzun bir göstergesi olabilir. Arkadaş canlısı yapınızla hep ön plana çıkarsınız. Verdiğiniz güven, karşınızdaki insanlar tarafından hemen hissedilir. İletişim kurulması kolay biri olduğunuz için insanlar sizinle rahat şekilde iletişime geçebilirler. Yardımseversiniz, insanların sorunlarına çözüm bulmaktan kaçınmazsınız. Bu olumlu özellikler yüzünden birilerinin sizi incitmesi de son derece olası elbette...

Kızıl saçlılar: Özgürlükçü ve rahat​

Kızıl saçlılar: Özgürlükçü ve rahat


Kızıl saçlıysanız kendi kendinize yeten ve çözüm arayan bir yapınız var, diyebiliriz. Özgürlükçü ve rahat bir hayat tarzını benimsersiniz. Doğuştan gizemli hâliniz, insanlar için çok çekici olabilir. Güçlü, iradeli, ışıltılı bir yapıya sahipsiniz. Farklı ortam ve durumlara, değişikliklere kolayca uyum sağlarsınız. Kararsız yapınız nedeniyle zaman zaman ne yapacağınızı kestirebilmekse bir hayli zor.

Kızıl saç ve solaklık arasında bir bağlantı varmış!​

Kızıl saç ve solaklık arasında bir bağlantı varmış!


Diğer saç rengine sahip olanlara göre daha baştan çıkarıcı, inatçı, dobra, sinirli, alıngan, tutkulu, farklı fikirlere sahip yapıya sahipsiniz. Sadakat konusunda oldukça duyarlısınız. Başkalarından yardım beklemediğiniz için aykırı bir kişilik olarak görülebilirsiniz. Herkesle anlaşmanız biraz zordur. Bütün bunların yanı sıra yapılan araştırmalar kızıl saçlı insanların daha pozitif ve mucit yapıya sahip olduklarını ortaya çıkarmış. Bir de kızıl saçlı insanların genellikle solak olduğu bilinir.

Kahverengi saçlılar: Psikolog olmayı bir düşünün deriz.​

Kahverengi saçlılar: Psikolog olmayı bir düşünün deriz.


Kahverengi saçlıysanız omuzlarınızda genellikle ağır yükler olur. Pes etme noktasına gelene kadar sakinliğinizi korursunuz. Genellikle sorumluluk sahibi biri olarak bilinirsiniz. Örneğin açık kahverengi saçlı bir kadınsanız sizden iyi bir psikolog olabilirsiniz çünkü insanları dinlemeyi çok iyi bilirsiniz. Bu nedenle çevrenizdeki insanlar sizden sık sık sizden tavsiye alırlar.

Kestane renk saçlılar: Uyum ve dengenin bir temsili​

Kestane renk saçlılar: Uyum ve dengenin bir temsili


Kestane rengi saçlılar genelde uyum ve dengeyi temsil ediyor. Aynı zamanda gizemli bir yapıya sahip olduğunuzun da bir göstergesi diyebiliriz. Ev sıcaklığına ve konforuna düşkün bir yapınız var. Sizden harika bir eş olur! Genellikle koyu saç rengine sahip olan kadınlar ayağa kalkmayı, kararlılığı temsil ederler. Sorunlardan ve zorluklardan kaçmazlar. Provokatörlerin oyununa gelmek şöyle dursun, onları kolay bir şekilde geri püskürtebilirler. Kavgacı olmazlar aksine barışçıl bir ortamı tercih ederler.

Titian saçlılar: Güçlü bir kişilik​

Titian saçlılar: Güçlü bir kişilik


Kahverengimsi-turuncu olarak tanımlanan bir kızıl saç tonudur. Siyah, sarı, kumral, kahverengi, kızıl gibi dünyada en yaygın olan saç renklerinden biri olarak bilinir. Titian kırmızısı saç rengine sahipseniz güçlü bir kişiliğe ve karaktere sahip olduğunuz anlamına gelir.


Peki siz kendi saç renginizle uyumlu bir karaktere sahip misiniz?
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar (Total:0)

Üst