Yüz Sarkması Ile Ilgili Mitler Ve Gerçekler

  • Konbuyu başlatan Sanem
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:24

Sanem

Forumhanem
6 Ocak 2023
2,378
660
113

Yüz sarkması ile ilgili mitler ve gerçekler​

Yüz sarkması ile ilgili yanlış bilinenler ve ertelemek için öneriler.​

Yüz sarkması ile ilgili mitler ve gerçekler
Yüzde yaşanan deformasyon kimsenin hoşuna gitmez. Çoğu insan için sallanan bir gıdı ve yer çekimine karşı koyamayan yanaklar yaş aldıkça kaçınılmaz durumlardır. İşte yüz sarkması ile ilgili mitler ve durumu mümkün oldukça ertelemek için öneriler:Koşmak, yüz sarkmasına neden olur

Yanlış. Cildin sarkması yaşla ilgili iki nedenle gerçekleşir: Cilde elastikiyet veren kollajen kaybı ve yokluğu cildin sarkmasına sebep olan yüz yağları kaybı. Vücudunuz koşarken aşağı yukarı zıplasa da kolajene zarar verme riski oldukça düşüktür diyor Estetik Plastik Cerrahi Amerikan Derneği başkanı, Las Vegas menşeli plastik cerrah Dr. Michael Edwards. Sarkmaya sebep olan daha olası neden, açık havada egzersiz yaparken UV ışınlarına maruz kalmak ve bu zararlı ışınların zamanla kolajene verdiği hasar. Yapmanız gerekense her mevsim koruyucu güneş kremi kullanmayı ihmal etmemek.

Yan yatmak, yüz sarkmasına sebep olur

Yanlış. Yatış pozisyonunuz sarkmaya sebep olmaz ama kırışıklıklara olabilir. Gençken çok önemli değildir çünkü taze, elastik cilt kendini kolaylıkla toplayabilir ama yaşlandıkça cilt daha az esnek hale gelir ve bu hatlar kalıcı olabilir. Dr. Edward, bunu engellemenin en iyi yolunun mümkün olduğunca çok sırt üstü yatmak olduğunu belirtiyor. Araştırmalara göre normal bir insan her gece 11 kez pozisyon değiştiriyor. Durumu engellemek ve sırt üstü yatmanızı sağlayacak Juverest adında kimi özel yastıklar üretiliyor, bir internet araştırması yapmak isteyebilirsiniz.
1030060_2bf7afde7ebf366fd06bcd041a6bf76a.jpg


Yüz sarkmasını engelleyecek yüz egzersizleri var

Doğru ama tam olarak değil. Dr. Edwards, bu egzersizler için “yüz kaslarını genişletirler, bu da teorik olarak derinin sarkmasına neden olsa da yüz ifadelerini daha belirgin kılabilir” diyor.

Kilo vermek deri sarmasına neden olur

Doğru, Kilo aldığınızda cildiniz ekstra dolguyu örtebilmek için gerginleşir. Ama daha sonra aldığınız kiloları verirseniz, yaşla beraber elastikiyetini kaybeden deri kendini toparlamakta zorluk çeker ve bu da göz altı torbaları ve gevşek bir çene olarak size geri döner.Cilt sarkmasını önleyen ürünler var

Doğru, Sarkmaları içerden dışarıya yavaşlatabilirsiniz. Kolajen üretimini destekleyen retinol veya reçeteli retinoidler ve elastikiyeti arttıran C vitaminli serumlar kullanabilirsiniz.
Alinti
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar (Total:0)

Üst