Tuhaf Kostümleriyle Dikkat Çeken Rapçi Tommy Cash

Yeni Nesil IRC ve mIRC Paylaşım Platformu

IRC Dünyasına Yenilik ve Eşsiz Bir Hizmet Amacıyla kurulmuş Bir Platformdur. Bütün Sunucu ve IRC Dünyasına Eşit Mesafede Olmak Temel İlkemizdir

BuYuCu

Admin
Admin
6 Ocak 2023
436
162
40
Rap müzik, son dönemde tüm dünyada oldukça popüler. Haliyle, rap müziğin önde gelen bazı isimleri geniş bir dinleyici ve hayran kitlesine sahip. Bununla birlikte rap müziğin son dönemde yakaladığı popülarite, türün dinleyici sayısında olduğu gibi icracı sayısında da önemli bir artışa neden oluyor. Tüm dünyadaki rap müzik dinleyicileri, neredeyse her gün yeni bir rapçi ile tanışıyor. İşte kıyasıya bir rekabetin yaşandığı rap müzik sektöründe, tüm meslektaşlarından oldukça farklı bir isim var: Tommy Cash. Ancak Estonyalı rapçinin farkı, konserlerinde veya müzik alanında değil, giydiği tuhaf kıyafetlerde ve sıra dışı moda anlayışında ortaya çıkıyor.

Cash, bazı kesimler tarafından “moda dünyasının provokatörü” olarak da isimlendiriliyor! Dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip olan Cash, kariyerini bir rap müzik şarkıcısından çok sıra dışı, kışkırtıcı ve öngörülemez bir moda ikonu olarak sürdürüyor! İşte sıra dışı giyim tarzıyla dikkat çeken Estonyalı rapçi Tommy Cash hakkında bilmeniz gerekenler.

Tommy Cash, 1991 yılında Estonya’da dünyaya geldi​

tommy cash

Çocukluk yıllarında resim, gençlik yıllarında ise grafiti sanatı ile ilgilendi. Takip eden yıllarda ise başta breakdance olmak üzere Hip Hop kültürü içerisindeki farklı dans türleri ile ilgilendi ve bu alanda tanınan bir isim haline geldi. Ancak asıl başarısını müzik sahnesinde gösterecekti.

2014 yılında yayınladığı albüm ile rap müzik piyasasına giriş yaptı​

tommy-cash-4.jpg

2014 yılında kaydettiği “Euroz Dollaz Yeniz” isimli albüm, genç rapçinin özellikle Doğu Avrupa’daki rap müzik dinleyicileri arasında popüler hale gelmesini sağladı. Ancak Doğu’nun Sovyet sonrası sanat estetiğine dair unsurlara bezeli müziği, Batılı değerleri mizahi bir şekilde eleştiren tarzı, cüretkar video klipleri ve müstehcen sözleri Cash’e uluslararası bir şöhretin kapılarını aralayacaktı.

2018 yılında çıkardığı ¥€$ isimli albümü, müzikseverler tarafından beğeniyle karşılandı​

tommy cash

Takip eden süreçte Estonyalı rapçinin klipleri de bir hayli popüler hale geldi. Argo, çıplaklık ve cinsellik, bu kliplerdeki en temel unsurlar olarak dikkat çekiyordu. Öyle ki Cash’in “bu video bazı kullanıcılar için uygun olmayabilir” uyarısı yer almayan bir klibi yok gibiydi. Tüm bunlar, rapçinin ileride bütünüyle benimseyeceği “kavramsal sanatçı” profilinin ilk emareleriydi.

Tommy Cash, son dönemlerde rap müzik çalışmalarından çok, sıra dışı moda anlayışı ve şaşırtıcı kostümleri ile gündeme geliyor​

tommy cash

Katıldığı etkinliklerde kimi zaman çıplak ve kaslı bir insan kostümü ile yer alıyor. Kimi zaman bir “yemek masası,” kimi zamansa bir “yatak” olarak kırmızı halıda boy gösteriyor! Evet yanlış okumadınız, kimi zaman bir yemek masası, kimi zamansa bir yatak olarak kırmızı halıda boy gösteriyor!

Bazı kişiler, Estonyalı rapçiyi “moda dünyasının provokatörü” olarak tanımlıyor​

tommy-cash-7.jpg

Son yıllarda müzik sahnesinden çok moda haftalarında insanların karşısına çıkan Cash, Rick Owens gibi tasarımcılarla gerçekleştirdiği ortak çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Sıra dışı sanat ürünlerinin yer aldığı sergiler açıyor, moda dünyasına yaptığı tuhaf katkı sebebiyle yakından takip ediliyor.

Sanatın pek çok farklı alanıyla ilgilenen Cash, kimileri tarafından heyecanla karşılanan, kimilerinin ise fazla kışkırtıcı bulduğu bir kavramsal sanatçı olmayı sürdürüyor​

tommy-cash-8.png

İşte, Estonyalı rapçinin moda dünyasını karıştıran sıra dışı kostümlerinden bazıları​


1.​

tommy-cash-14.jpg

2.​

tommy cash

3.​

tommy cash

4.​

tommy cash

5.​

tommy cash

6.​

tommy cash

7.​

tommy cash

8.​

tommy-cash-15.jpg

9.​

tommy-cash-16.png

10.​

tommy-cash-17.png
 

Yeni Nesil IRC ve mIRC Paylaşım Platformu

IRC Dünyasına Yenilik ve Eşsiz Bir Hizmet Amacıyla kurulmuş Bir Platformdur. Bütün Sunucu ve IRC Dünyasına Eşit Mesafede Olmak Temel İlkemizdir
Üst Alt